Zkoušky honičů Slabce 14.-15.11.2015

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 23-11-2015

Tento víkend jsem věnoval těmto náročným zkouškám, které jsem absolvoval s Denym. Zkoušky se konaly v MS Lověna Slabce na Rakovnicku.  První den proběhla naháňka a drobné disciplíny a v neděli barvy a ochota na divočáka. Na naháňce bylo dostatek zvěře černé i sičí. Denymu se podařilo perfektně vyhnat rudl divočáků na střelce, kteým se povedlo i ulovit.

Zkoušky byly poměrně přísně posuzovány, z dvanácti psů jeden neobstál. Čtyři psi v první ceně, tři ve třetí a zbytek v cenách druhých. Deny skončil v druhé ceně díky hledání, ale s hlasitostí 4 a plusovými body za hlášení u kusu na konci stopy. Tuto vlastnost předvedl i na BZH. Za výsledek jsem velice spokojený.

Naháňka Kouřimec 13.11.2015

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 23-11-2015

V pátek jsem vyrazil opět do režijní honitby na Kouřimec. S sebou jsem měl Arta, Teri a Coru, Deny zůstal doma, aby měl dost sil na honičské zkoušky. Naplánované byly tři leče s přestávkou na oběd. Na naháňce lovila i profesionální smečka -„loveckasmecka“ jejíž psi odváděli parádní práci, ale ani naši psíci se za svoji práci nemuseli stydět. Celkem se ulovilo 24 kusů. Dvě laně, čtyři kusy mufloní zvěře a zbytek divočáci. Opět perfektně zorganizovaná akce v nádherné přírodě.

Naháňka Rakovník 1.11.2015

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 10-11-2015

V neděli jsme se sešli s kamarády od Řípu na naháňce v Rakovníku. V plánu byly dvě leče. První „Střelnice“, kde jsme předpokládali větší výskyt černé. To se, ale nepotvrdilo zřejmě bylo znát, že se zde v loňském roce nalovilo přes padesát divočáků. Celkem se v první leči ulovilo osm divočáků. Následoval oběd s výborným gulášem a pokračování druhou lečí v lesním komplexu. Zde se to začalo „vařit“ již od začátku a psům se výborně podařilo rozrazit početný rudl divočáků, začaly se ozývat rány ze všech stran. Následovalo svážení a ošetření zvěře a výřad na bývalé hájence. Celkem se ulovilo dvacet pět divočáků.

Naháňka Karlštejn 31.10.2015

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 10-11-2015

V sobotu jsme se vydali po roční přestávce na naháňku do Karlštejna. Po tradiční snídani jsme vyrazili do přilehé honitby na lov. V plánu byly dvě leče. První leč byla nedaleko známé Velké Ameriky. Počasí nám přálo, ale v lese bylo spíš více turistů než divočáků. Ke konci leče Deny s Artem strhli sele, ale místní lovci jim ho „sebrali“ a psy odehnali. Ti se tak v podstatě vraceli celou lečí zpět. To zapříčinilo, že jsem dostal špaté informace, kde jsou a zbytečně je musel hledat. Do druhé leče jsem tak nastupoval se zpožděním. Ani v druhé leči  nebylo mnoho zvěře a tak se celkem ulovilo pět divočáků.

Naháňka Kouřimec 30.10.2015

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 10-11-2015

Naháňka proběhla v krásném prostředí křivoklátských lesů. Naplánované byly dvě leče s přestávkou na oběd. Lov byl organizován pro skupinu zahraničních lovců. Celkem se ulovilo patnáct kusů, z toho devět divočáků.