Naháňka Kytín 26.12.2014

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 28-12-2014

V pátek jsme vyrazili na poslední naháňku tohoto roku, na okraj brdských lesů do Kytína. V plánu byly čtyři leče v lesním komplexu. Na rudl divočáků jsme narazili až v druhé leči, zde psi stavěli postřelený kus. V poslední leči pak psi strhli poraněného jelena a ukončili tak jeho trápení.

Naháňka Kamýk 20.12.2014

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 28-12-2014

V sobotu 20.12 jsem se opět vydal na Litoměřicko. Sebou jsem měl Denyho (fxh) a Teri s Artem (jtk). Po výborné snídani a slavnostním zahájení jsme se vydali na lov. Na dnešní den byly naplánované dvě na sebe navazující leče. V první leči bylo uloveno pět selat, z toho tři v leči. Po svačině jsme pokračovali druhou lečí. Hned od začátku padaly rány a psi měli práci na postřelených kusech. Napínavý lov probíhal až do posledních metrů leče odkud se podařilo vytlačit rudl divočáků. I přes větrné počasí byla naháňka úspěšná, celkem se ulovilo 23 divočáků.

Naháňka polesí Skryje 12.12.2014

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 20-12-2014

 

V pátek 12.12.  jsem sezúčastnil naháňky na polesí Skryje s celou pracovní smečkou-Esi,Deny(fxh) a Teri a Art(jtk). Jednalo se o poplatkovou naháňku,lovci byli tentokrát z Finska. Naplánované byly tři leče v krásném prostředí křivoklátských lesů. V lečích bylo plno zvěře,viděl jsem přes dvacet divočáků,osm jelenů víc jak deset kusů vysoké a pět beranů. Ran padalo také dostatek,takže byl předpoklad dobrého výřadu,jak je na zdejší správě obvyklé. Bohužel úspěšnost střelců nebyla vysoká,sloveno bylo jen pět divočáků a jedna liška. Že by puškohledy na kulovnicích nebylo to pravé?

Naháňka Rakovník 14.12.2014

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 20-12-2014

Jako zhruba před měsícem, jsme i nyní v neděli 14.12. byli pozváni na poplatkovou naháňku na Křivoklátsko. Lovila  nám již známá skupina lovců z Belgie. Na naháňce jsem byl spolu s kamarádem Jirkou M. Michalem V. a Jirkou K. dohromady jsme měli pět foxlíků, tři jezevčíky a dva jagteriery, plus asi dalších sedm psů – staford. bulterier, kopov, braka, jagterier. Naplánované byly dvě leče- „Střelnice“ a jedna menší leč v lesním komplexu. V první leči jsme narazili na divočáky až v druhé půlce. Opět tvrdé doléhání na zvěř a vyhánění z náletových dřevin. Zde se ukázala i výborná práce psů kteří pracují na kratší vzdálenost, protože dokázali najít divočáky v neproniknutelných trnkách, hlasitě je stavět a dát tak možnost ostatním psům, aby jí vyhnali. Po obědě jsme šli na druhou leč. Zde byli divočáci zalehlí už na kraji leče, ve „vanočních smrcích“. Celkem se na naháňce ulovilo 51 divočáků! Přispěla k tomu výborná organizace a sehraná skupina lovců

Naháňka Škvořetice 6.12.2014

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 09-12-2014

Stejně jako v loňském roce i letos jsme vyrazili k mému kamarádovi do jižních Čech. Tentokrát byla naháňka organizovaná pro skupinu rakouských lovců. Naplánované byly tři leče. Lovilo se v lesním komplexu. Bohužel organizace naháňky trochu pokulhávala a ani úspěšnost střelců nebyla moc vysoká. Celkem se slovili čtyři divočáci a tři lišky

Naháňka Bošířany 29.11.2014

Posted by admin | Posted in Nezařazené | Posted on 04-12-2014

Naháňka se konala v náročném kopcovitém terénu. V honitbě je nejvíce zastoupena sičí a černá zvěř. Naplánované byly tři leče. Počasí diky nadmořské vyšce bylo již krásně zimní. Na této naháňce jsem lovil jen s Artem a Teri(jtk). Foxlíci po střetu s divočáky uspěšňe srustají.

Celkem se slovilo 7 sik a 5 divočáků. Slavnostní výřad byl za doprovodu čtyř trubačů na nádvoří hradební restaurace v Bečově.